Golf Club Třinec

Historie golfu na Třinecku spadá již do roku 1976, kdy byl v TJ TESLA Oldřichovice založen golfový oddíl. Tento oddíl ve své době skýtal 15 členů, kteří pro svou hru využívali jedno z mála hřišť té doby v Šilheřovicích. Prvním prezidentem, v té době samozřejmě předsedou byl Miroslav Stebel. V roce 1983 se předsedou klubu stal Karel Plachý, který klub provedl revoluční dobou, ve které klub změnil název na Golf Club Třinec.

V devadesátých letech se klub snažil získat vhodnou lokalitu pro výstavbu golfového hřiště. Rozhodovalo se mezi Vendryní a Ropicí. Nakonec zvítězila Ropice, kde podél vělopolské říčky vzniklo prvních šest jamek a dnes legendární “boudička”. Duší třineckého golfu byl Vlastík Bauer, na jeho počest se pravidelně koná v květnu memoriál nesoucí jeho jméno. Od roku 1999 byl golfový klub přejmenován na Beskydský golfový klub a jeho prezidentem se stal Bronislav Cienciala a v Ropici se začalo s výstavbou golfového areálu dle projektu Hanse Georga Erharda. Domovským hřištěm klubu se stalo golfové hřiště v Ropici, které se rozkládá v podhorské krajině Beskyd mezi Třincem a Českým Těšínem.

Od jeho založení prošel klub dynamickým rozvojem členské základny, v současné době se řadí Beskydský golfový klub mezi větší golfové kluby v České republice. Ze sportovního hlediska ale patří na samou špičku. Muži i ženy hrají nejvyšší ligovou soutěž a Tréninkové centrum mládeže vychovalo několik mistrů republiky. V letech 2013 a 2014 bylo hodnoceno Českou golfovou federací jako nejlepší Tréninkové centrum v ČR. Na konci roku 2007 se počet členů přiblížil hranici 800 členů. Klubový život v Ropici je podporován mnoha klubovými turnaji, společenskými a sportovními akcemi, tradičními HCP nedělemi.

V Roce 2023 se klub vrátil k původnímu názvu Golf Club Třinec.