“Je to doma”, aneb Evropě se to nepodařilo, Ropici ano.

To byl víkend snů...pro mnoho golfistů začal již v pátek třídenní maraton, kde téměř po 24 hodin žili golfem. A to doslova a do písmene. V americkém státě Minnesota, konkrétně ve městě Chaska se konal posvátný RYDER CUP 2016 a v Moravskoslezském kraji, konkrétně v městečku Ropice se po celý víkend konal jeden turnaj za druhým.

A v důsledku to o víkendu vypadalo asi takto.

Pátek:

Televizní kanál Golf Channel se zapíná od 13:00 kde právě startuje Ryder Cupu.

Do toho v pátek od 15 hodin startuje v Ropici tradiční Páteční pohoda. Několik desítek golfistů si to za rozdá na 9 jamek o nejlepšího pohodáře. Po hře klasická grilovaná dobrota na terase a při pohledu na devastaci Evropy v prvních kolech jamkovky se vyhlašují nejlepší hráči. A to konkrétně tito:

1. Místo - CIENCIALA Jiří
  2. Místo - ŠTEFÁNEK Ludvík
  3. Místo - LIGOCKI Milan

Gratulujeme.

O sobotě se všichni dopoledne věnovali tréninku, jak jistě znám některé, tak každý samozřejmě po svém. Ladit se dá různými způsoby…

A v Americe se pokračuje ve stejném tempu. Evropa ztrácí dál a dál.

Neděle:

V 9:30 středoevropského času se postaví na start téměř 90 hráčů ve finálovém turnaji ROP-ŠIL OPEN TOUR 2016 - hraného na STB NETTO + BRUTTO. Ve hře toho bylo opravdu hodně. Vždyť po celý rok se měřili společně golfisté z Ropice a Šilheřovic na 6 turnajích střídavě hraných na obou hřištích. Turnaj byl strhující a přinesl spousty nádherných bitev a výsledků, které určili tyto vítěze v jednotlivých kategoriích:

3. místo DOBEŠOVÁ Petra

A pak to přišlo…..celý rok se v rámci těchto turnajů konal tzv. MANAGER CUP, který určil v kterém klubu je více lepších golfistů...tedy těch co mají více štěstí.

Náskok Šilheřovic byl totiž před posledním turnajem o více než 100 bodů . Toto se však podařilo smazat. A mohlo se zakřičet:

JEN TO TAM, ROPICE JSOU VÍTĚZEM!

Celkový výsledek byl tedy

ROPICE - 866 : ŠILHEŘOVICE - 846.

Všem kteří jen trochu přispěli k tomuto cennému poháru moc děkujeme a těšíme se na příští rok. Musíme však pogratulovat i našim partnerům ze Šilheřovic.

A večer se tak všichni mohli podívat na finálový den Ryder Cupu, kde se to naopak Evropě nepodařilo obrátit a po 8 letech prohráli.

Byl to úžasný víkend, jen více takových...

TIP: Poslední finálový turnaj Ropice Golf Open presented by Milan Ligocki - UNIPACK je z důvodu předpovědi počasí přesunut o týden později na sobotu 15.10.2016. Předem se omlouváme.